3 min read

Nietypowy poradnik prezentowy

Nietypowy poradnik prezentowy

Uwielbiam robić prezenty. W zasadzie chyba jak każdy. Co roku obdarowuję najbliższych różnymi drobiazgami, a czasem i ktoś całkiem obcy dostanie ode mnie prezent. Najbardziej jednak lubię zupełnie spontanicznie pomagać innym ludziom. Tak było dwa lata temu, gdy najpierw oddawałem tablet, a chwilę później, zupełnie z zaskoczenia pojawiła się #DrużynaT, która zbierała na laptopa dla Karola.

Jakiś czas później oddawałem aparat fotograficzny, telefon, oraz różne inne rzeczy – tak zupełnie za darmo. Przy okazji Warsaw Tweetup #50 przeprowadziliśmy licytację randek, na której udało się nam zebrać ponad 2450 zł na rower dla niepełnosprawnego Rafała. A kilkanaście tygodni później namówiłem całkiem sporą grupę na to, by włączyła się w akcję Akademii Przyszłości, zainspirowany tym co napisał Konrad Kruczkowski z Halo Ziemia:

Uwielbiam pomagać innym. To naprawdę fajne uczucie, gdy widzisz że zmieniasz ich świat i dajesz nadzieję. Dlatego dzisiaj chciałbym Was namówić do pomocy innym. Poniższy poradnik prezentowy nie pomoże wybrać Ci prezentu dla mamy czy brata. Nie znajdziesz tutaj też Xboksa, perfum, ani torebki. Podpowiem Ci natomiast, jak możesz spożytkować pewną kwotę by pomóc innym. Zacznijmy więc:

Buty biegowe (129 PLN)
Zrzut ekranu 2014-12-12 08.19.29

Krzysztof ma 21 lat i mieszka z 46.letnią mamą i 69.letnią babcią. Jest rencistą, studiuje, a jego pasją jest sport – szczególnie triathlon. Ma niemałe osiągnięcia, ale mimo ciężkiej pracy przy rozładunku wagonów nie starczyło mu pieniędzy na zakup roweru do treningu. Na buty niestety też zabrakło, dlatego jeśli chcesz pomóc Krzysztofowi, to śmigaj do Decathlonu, bo całkiem niezłe buty Adidasa są w promocji za 129zł. 

Rodzina Krzysztofa ma też inne potrzeby, które możesz sprawdzić i pomóc zrealizować tutaj.

Szafki kuchenne (275 PLN)
Zrzut ekranu 2014-12-12 08.27.46

Pani Karolina (44 l.) i pan Jerzy (45 l.) wspólnie wychowują dwójkę dzieci: Patryka (18 l.) oraz Paulinę (13 l.).
Wśród największych potrzeb rodzina nieśmiało wymienia szafki kuchenne, bo te które mają są w opłakanym stanie i rozpadają się. Będzie też wdzięczna za żywność oraz odzież, gdyż to najbardziej obciąża rodzinny budżet. W Leroy Merlin jest teraz niezła promocja – komplet szafek kosztuje 275 PLN

Rodzina Karoliny i Jerzego ma też inne potrzeby – kliknijcie tutaj.

Pralka automatyczna (739 PLN)
600

Pani Katarzyna (40 l.) oraz pan Paweł (42 l.) wychowują czwórkę dzieci: Piotra (19 l.), Mateusza (17 l.), Michała (15 l.) oraz Małgosię (12 l.).
Sześcioosobowa rodzina mieszka w jednym pomieszczeniu. Ich trudna sytuacja materialna i bytowa trwa od 2003 roku. Rodzina mieszka na wsi, po byłym PGR. Mąż podejmował różne prace, ale najczęściej sezonowe i dorywcze. Pani Katarzyna jest niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym ze względu na ślepotę lewego oka. Ma mocno ograniczone pole widzenia i nadwrażliwość na światło słoneczne w drugim oku.  Po odjęciu kosztów utrzymania na życie pozostaje im około 385 zł na jednego członka rodziny.
Dzieci są dumą dla swoich rodziców, dlatego że uczą się dobrze, mają plany na przyszłość. Piotr, uczeń IV klasy technikum, chciałby zdać maturę i dostać się na studia wojskowe. Potrzebna jest im nowa pralka automatyczna. To spory wydatek, więc możesz zawsze namówić  swoich znajomych i zrzucić się nimi – najtańszą rozsądną pralkę znalazłem na morele.net

Rodzina ma też inne potrzeby – zapoznaj się z nimi.

Każda z rodzin w Szlachetnej Paczce potrzebuje też żywności, środków czystości, czy też innych niezbędnych drobiazgów. Dlatego gorąco zachęcam Was do tego, byście przyłączyli się w ostatniej chwili do akcji. Możecie kupić coś, albo wpłacić pieniądze. Zostało jeszcze kilkanaście godzin, dlatego KLIKNIJ TUTAJ, by wybrać rodzinę, lub TUTAJ, by wpłacić pieniądze.

Natomiast – jeśli jesteś z Warszawy, to wraz z Patrycją Lecter pomagamy rodzinie, która ma dziesięcioro dzieci. Jadę dzisiaj kupować dużo butów, więc możesz do mnie dołączyć. Zawsze też możesz dołączyć do wydarzenia i wybrać coś, co chcesz dla nich kupić.