Społeczeństwo

Spierdalaj, ino w podskokach!

emigracja-z-polski

Jesteś młody, wykształcony, z wielkiego ośrodka. W pierwszej turze chciałeś pokazać swoją zajebistość, więc dla beki rysowałeś na karcie wyborczej sarnę z krzesłem na głowie. Potem zobaczyłeś wyniki i obleciał Cię strach, osrałeś gacie i w niedzielę od rana warowałeś przy drzwiach komisji wyborczej, byleby tylko zagłosować na Bronka. Takich jak Ty widziałem w ostatnich dniach wielu, teraz, gdy niemal pewne jest to, że Bronek nie wygrał, napierdalacie na prawo i lewo, że czas uciekać z kraju.

A ja Wam wszystkim życzę jak najlepiej, na tej Waszej mentalnej emigracji. Bo wszyscy wiemy, że żaden z Was nie ma nawet tego minimum odwagi, by spakować walizkę, kupić bilet i zacząć swoje życie po drugiej stronie granicy. Każdy z Was głośno krzyczy, że teraz to w Polsce będzie najgorzej, że wraca ciemnogród, średniowiecze i stosy się już budują. A jak sobie pokrzyczycie, to zamkniecie się w swoim boksie w korpo i będziecie dalej napierdalać przez 8 godzin w klawiaturę, myśląc że jesteście Władcami Wszechświata.

Nie jestem zwolennikiem PiSu, Andrzeja Dudy, czy też Bronisława Komorowskiego. W drugiej turze nie głosowałem, bo uznałem, że głosowanie na mniejsze zło jest sprzeczne z moim światopoglądem. Nie zamierzam narzekać teraz, tuż po wyborach. Bo nie mam do tego moralnego umocowania. Ty zresztą też nie, nawet jeśli głosowałeś inaczej. Bo nie wiesz, co się zmieni, nie wiesz co zrobi Andrzej Duda, a przede wszystkim uczestniczysz mniej, lub bardziej świadomie w kampanii nienawiści wciąż realizowanej przez PO. Andrzeja Dudę wybrała większość – to właśnie jest demokracja. I powiedz mi proszę – kto dał Ci prawo, by obrażać tych, którzy głosowali inaczej niż Ty?

Szkoda, naprawdę wielka szkoda, że nie wyjedziecie. Spakowalibyście walizki, pojechali na lotnisko, a po drugiej stronie zobaczylibyście, że życie gdzie indziej wcale nie jest takie łatwe. Zwolnilibyście miejsca pracy, dali szansę innym, a  tymczasem my w Polsce, dalej robilibyśmy swoje. Najlepiej jak potrafimy, bo to od nas, a nie od Prezydenta zależy dokąd ten kraj zmierza.

PS
A jeśli chcecie wiedzieć, czemu nie głosowałem w drugiej turze – kliknijcie tutaj

 • Dam retweet, bo mądrze gadasz :)

 • Kocham Cię.

  I mam nadzieję, że ta miłość nie będzie zdelegalizowana. 😉

 • Najbardziej w tym wszystkim imho tragiczne jest to, że najgłośniej krzyczą ci piewcy demokracji i tolerancji, postępowi, otwarci. Teraz, kiedy wygrał kandydat, który im się nie podoba, okazuje się, że „demokracja zawiodła” i pora się wyprowadzać z tego kraju, bo wraca średniowiecze i ciemnogród, a spod każdego łóżka wyłazi biskup. Jednocześnie często to są ci sami ludzie, którzy jeszcze niedawno twierdzili, że prezydent tak naprawdę nie ma żadnej władzy i zajmuje się głównie pilnowaniem żyrandola. Przedziwne dwójmyślenie się w naszym narodzie wytworzyło i to wśród ludzi, którzy uważają się za inteligentnych i wykształconych.

  • Chochlik Podróżujący

   dokładnie. to samo zaobserwowałem.

  • Bożydar Mazur

   Ale o czym wy pierdolicie, teraz nagle są to pierwsze wybory, które nie są sfałszowanie i gdzie do wyborów poszła elita, która uratowała demokracje? Przecież za każdym razem jak pis przegrywał to rozpalano stosy i pluto na demokracje. Widzę plebs ma bardzo krótką pamięć.

   • Dudzik

    Śmieszny jesteś, o sfałszowanych wyborach mówiła cała Polska raz… kiedy na wynik wyborów trzeba było czekać tygodniami, już nie pamiętasz jak zamykali dziennikarzy na dołek ? To było jeszcze śmieszniejsze od Ciebie

   • A ja z kolei widzę, że odpowiadasz nie mnie (na co z resztą wskazuje forma „wy” – ja jestem jedna i wyrażam swoją opinię, nie stoi za mną żaden kolektyw, naprawdę), a jakimś ludziom, którzy twierdzą, że wybory były sfałszowane. Ja nigdzie nic takiego nie napisałam, nie rozpalałam też żadnych stosów ani nie plułam na demokrację, więc bądź łaskaw swoje zarzuty wsadzić sobie tam, gdzie ich miejsce.
    PS Jesteś uroczy jak się złościsz :*

   • hejdjcjd

    Jak czytam takie pomyje to az zal nie skometowac. Po pierwsze pis i po to jest to samo. Po drugie to mlodzi itp zdecydowali by duda wygral. Po trzecie byl ruch kontroli wyborow ktory zmniejszyl ryzyko falszu. Po czwarte wynikow nie ma jeszcze tylko sondaze. Po piate obserwatorzy stwierdzili mase powaznych nieprawidlowosci w pracach komisji. Uwazasz sie ze jestes lepszy od innych taki pewny siebie taki zarozumialy. A sie okazuje ze kolejny tepak ogladajacy tv nic nie wie, ale jak w tv powiedzili ze bedzie zarl ich manipulacyjne pomyje to bedzie madry i wielki oswiecony szlachcic uwierzyl

  • drejas

   dokladnie Bożydar. poza tym nie chodzi o fakt, że ten duren zostal prezydentem, dalej wszyscy wiedza, że władze ma małą, chociaż wizerunek polski ucierpi mocno, bo w polityke zagraniczna bedzie sie mieszał jak kiedys Leszek (pamietacie jakie cyrki odstawial i sie wpierdalal niezaproszony na wszystkie spotkania miedzynarodowe?). chodzi o to, jak glosuje spoleczenstwo i co nas czeka na jesieni…. to jest przerażające, stąd ten wylew hejtu w necie. wiadomo, że Ci co pisza, ze wyjada to tak na prawde nie wyjadą, ale to juz ich problem. I faktem jest, że nagle te wyniki „są najmniej sfałszowane spośród tych z ostatnich 8miu lat”….

   • lusia

    Wizerunek Polski się poprawi, nikt nie jest w stanie robić tylu gaf ile non stop popełniał Bronek

  • lolo

   No chyba coś sobie wmawiacie – przecież to Duda zaczął pierwszy głosić że Polska jest „podzielona”… Nikt przecież nie mówi że demokracja zawiodła – chyba coś sobie dopowiedziałaś, ale zupełnie gdzie indziesz rzecz – ludziom nie podoba się populizm jaki gość reprezentuje. Bezmyślnie chce rozdać pieniądze których nie ma rząd, jeżeli choć trochę znacie się na gospodarce.. więc o co chodzi? Nie mamy prawa do swojej obiektywnej opinii jeżeli gość obiecuje coś co nas pogrąży ekonomicznie? Cała nadzieja że rząd nie wypuści tych pomysłów. Nie mamy prawa do podnoszenia larum? To nie sa rozmowy emocjonalne, mówmy o konkretach. Proszę napisz – skąd zapałacimy za 250 miliardów zł? porozmawiajmy konkretnie. Niech ktoś odpowie, konkretnie. Co to za pisanie że 5 lat prezydent przesiedział? To prezydent który potrafił wetować propozycje PO, własnej partii (zobaczymy jak Duda na propozycje Kaczyńskiego? już to widzę), to prezydent podczas którego prezydentury za ŻADEN wskaźnik ekonomiczny i gospodarczy nie możmy się wstydzić w europie. Jest inaczej? Daj przykład, konkretny. A co to „nie konkretów”. Światopoglądowo podoba Ci się? Prezydent który przez 5 kolejnych lat nie rozważy wprowadzenia medycznej konopii która jest racjonalnych wyborem każdego lekarza który leczył raka, glejaka i dziesiątki tysięcy ludzi na świecie wyleczyli raka tym specyfikiem? Super. Prezydent który będzie przekazywał dalej po 1,6 Miliarda złotych na kościelne zachcianki gdzie taka kwota pozwoliłby żeby dzieci w domach dziecka nie spały na łóżeczkach przesikanych już od kilku lat i odmalowanych pokojach od kilkunastu lat, ze starymi meblami… nie mówię że Komor by to zrobił wiele lepiej, bo tez nie jest moim kandydatem ale chociaż swoimi małymi kroczkami wyznaczał lepszy kierunek zmian…

   • Duda dzielił Polskę na racjonalną, radykalną i umiarkowaną? A czy według Ciebie Polska np. pod względem gospodarczym jest jednolita? Odnośnie Twoich pytań, napisz mi, na ile PO zadłużyła Polskę? Napisz mi, dlaczego raport o stanie ZUS został utajniony? Dlaczego każda z afer PO została zamieciona pod dywan? Dlaczego PO nie wprowadziła medycznej konopi tylko przez 8 lat zamykała ludzi w więzieniach za lufkę? Dlaczego PO przez 8 lat nie wypowiedziała konkordatu? Dlaczego reprezentujesz podwójne standardy? Od PO wymagasz niczego, a od Dudy wszystkiego? Widzisz brak konsekwencji w tym co piszesz?

    • Lolo

     I bardzo mnie cieszy że chcesz rzeczowej rozmowy. No to już piszę: po pierwsze to gdzie napisałem że jestem zwolennikiem PO że mnie o nich pytasz? :)) Widzisz jak Ci złość zasłania myślenie.. Napisałem że Komorowski wyznacza lepsze trendy i tez w tych tematach o które pytasz, ale nie pisz mi teraz że jestem zwolennikiem PO, jestem zwolennikiem wyboru K ponad Dude. Więc odpowiadam.
     1) Polska nie jest jednolita gospodarczo.. hmm.. nie bardzo wiem co masz na myśli. Prawo gospodarcze jest takie samo, wsie są lepiej dotowane niż miasta. Inwestorzy mają okręgi ekonomiczne a poza nimi to już nie decyduje rząd gdzie inwestują. Napisz co masz na myśli.
     2) Dług publiczny. PO zadłużyła polskę na tyle samo co SLD, PIS i każda partia która rządziła – w każdym roku dług rósł, więc moża najpierw trochę podstaw i historii ekonomii. Obiecne pomysły Dudy wystrzelą nasz dług mocno w kosmos, więc tu akurat +1 dla Komora na rzecz nie szkodzenia Polsce.
     3) Co przepraszam obchodzi zwolennik Dudy raport o stanie ZUS. Emerytury znów zmniejszone + 500zł obiecanych zasiłków oznacza że ZUS nie padnie w 2020 (wszystko można znaleźć, wieć tylko czytaj) tylko za dwa lata jak Duda zrobi co obiecał,a mam nadzieję że nie,,, więc +2 dla Komora rzecz nie szkodzenia Polsce. A właściwie to +3 za likwidację OFE – wszyscy ekonomiści polscy i światowi są zgodni – było to całkowicie nieefektywne.
     4) Każda z afer została zamieciona pod dywan…. Która „afera”? Że ktoś nagrał że w restauracji posłowie używają słowa „k***” konkretnie jaka afera nie trafiła do prokuratury i nie było oficjalnych wyroków czy uchyleń? w jakimś wirtualnym świecie żyjesz?
     5) dlaczego nie wypowiedzielismy konkordatu? Nie chce wypowiadać konkordatu. Konkordat nie stanowi że mamy płacić księżom, to lobby rządowe tak stanowi czyli PIS+PSL+ prawicowe partie, które w tej kwestii mają akurat zgodę. Czemu mam rozliczać PO za to? Jeszcze raz – podoba mi się kierunek myślowy Komorowskiego, a szybiej on by do tego doprowadził niż Duda.
     6) „Dlaczego PO nie wprowadziła medycznej konopi tylko przez 8 lat zamykała ludzi w więzieniach za lufkę”. Medyczna marihuana pojawiła się mediach od roku i jakoś Komorowski potrafi powiedzieć że jest to słuszny kierunek i należy dyskutować o tym. Wiesz co sądzi Duda? Który kierunek lepszy? +5 dla Komora. aaa.. co do zamykania w więzieniach, widać ile wiesz, odstapienia sądów od wyroków za małe ilości marihuany zwiększyły się znacznie w ostatanich 5 latach więc akurat podałeś argument na PO/Komora…

     Brak konsekwencji ? No nie wiem po której stronie…

     • Kasia

      Kierunek myślowy Komorowskiego?? o czym piszesz człowieku? on sam z siebie potrafi wymyślić tylko tyle, że jak chcesz kupić dom to zmień pracę albo weź kredyt, a po drugie jego kultura osobista to brak kultury – wstyd. Poza tym widać, Michnik z Urbanem wyszli z ciemnych kątów, nastraszyli, a Ty powtarzasz ten bełkot

     • kristoferłoker

      gdzie na świecie ludzie nie biorą domów/mieszkań na kredyt ?

     • Gall

      wszędzie biorą. Tylko nie wszędzie kredyt jest na 25 lat z ratą równą 30%- 50% pensji

     • newton

      z ta odpowiedzią komora zgadzam się w 100%, a kto każe kupować ludziom w miastach mieszkania? jak się chce mieszkanie to trzeba zasuwać już od liceum, studia wybrać konkretne, nutę bać się praktyk za darmo i pracować, jak jakieś złote dzieci się budzą że mają 25 lat, ost 10 lat imprezowali, poszli na kierunek ciekawy ale nic nie robili by zapewnił im dobrą, pracę… to sorry, pora na pobudkę, własne mieszkanie jest luksusem, na który przeciętnie zarabiających ludzi, nie stać, i to się szybko nie zmieni, ale na to wpływ mamy głównie my, trzeba uczciwie pracować, nie robić przekrętów by nie kopać tymi przekretami dołków pod innymi…. a za dobre kilka lat będzie lepiej;-) , no i skoro z polskim społeczeństwem jest tak źle, nikt nie ma pieniędzy, to dla czego luksusowe mieszkania, są sprzedawane od razu?

     • leibnitz

      Lol, oddaje mi najpierw moje różniczki złodzieju.

     • lolo

      Najgorszy problem z takimi malkontentami jak Gall jest taki ze nie widza ze spada bezrobocie. 11,2% dzis. Wiele krajow europy nam zazdrosci gospodarki, rosna place, wieksze mieszkania nowsze samochody, wieksze bezpieczenstwo. Co roku robilismy progres. Nie zrozumieja ze jak ktos 10 lat temu by wiedzial jak bedzie dzis to by byl szczesliwy. Ludzie mysla ze w pare lat przegonimy gospodarki takie jak niemcy czy uk .. ludzie! To sie nie stanie za 50 lat nawet, bo to niemozliwe kto by nie rzadzil. A w krajach takich jak slowacja czy czechy jakos ludzir potrafia sie cieszyc tym co maja i sa szczesliwi. A u nas taki malkontent musi juz miec e pierszym roku pracy mieszkanie. .

     • lolo

      Kasia, nadal bez konkretow. Bez merytoryki nie podejmuje dyskusji. Podalem konkretne dane i liczby. Szkoda ze nie podjelas rozmowy na poziomie. Tacy politycy, jacy wyborcy..

    • Newton

     problem z PO polega na tym że pod 10 opozycja jedzie po nich jak po szmatach, no i niestety jeśli wygrają kolejne wybory bardzo się zdziwie, PO przewalilo wiele,razy… ale czy pamiętasz co się działo jak rządził przez dwa lata pis? budowa wszystkich autostrad była zablokowana, o treści matur decydował giertych, no bo pis musiał mieć w końcu większość za wszelką cenę, o przekrętach samoobrony nawet nie mną co wspominać…. ale tego wielu głośno krzyczących 20latków może niepamiętac;-)

     zus to moloch którego jedna kadencja nie zmieni, niestety co do tekstów o trawie i oleju z konopi poczytaj badania naukowe a nie ładne opiniotwórcze historyjki na blogach i na koniec
     pokaż mi jedną osobę która siedzi tylko za trawę nieposiadająca innych zarzutów;-)

     po nie robi nic… ale przynajmniej nie szkodzi za bardzo;-)
     pozdrawiam

     • Johnny A.

      Newton, ale Ty jesteś człowieku ograniczony umysłowo.. albo zmanipulowany? Nie wiem, ale to co piszesz, szczególnie podsumowanie.. to jest dosłownie tragedia. PO nie szkodzi? Chłopie, czy Ty sobie wyobrażasz co oznacza podwyższony wiek emerytalny u np lekarzy czy pracowników fizycznych, np w fabrykach i wielu innych dziedzinach, gdzie człowiek po 60, jest naprawdę niezbyt (łagodnie to ujmując) efektywnym pracownikiem? Do tego poczytaj co mają do powiedzenia różni analitycy. Mówią, że ZUS może długo nie pociągnąć, że obecni 20-paro latkowie gdy osiągną wiek emerytalny, będą dostawać co najwyżej 1/5 ostatniej wypłaty. Pomyśl, ktoś kto zarabia 1300 zł na rękę, będzie dostawał 250 zł? Czy Ty sobie zdajesz sprawę z konsekwencji? Po drugie, jednocześnie z wiekiem emerytalnym, PO podwyższa składki, a także ukradło część oszczędności obywateli z OFE. Czyli kradną, podwyższają, a pieniędzy na emerytury i tak nie będzie? To co oni kur* robią z tymi pieniędzmi? Zaraz powiesz, że to nie wina PO, tylko niżu demograficznego, tylko cholera kto do niżu doprowadził? Doprowadzają do tego rządy platformy. Oni w kwestii emerytur, szukają okrężnej drogi. Zamiast zlikwidować problem demografii, czyli po prostu zadbać o polską rodzinę, obniżyć podatki, ułatwić założenie działalności – rzeczy, które sprawiają, że obywatel będzie czuł większą stabilność finansową a co za tym idzie, będzie bardziej chętny do założenia rodziny. Więc zamiast zniwelować przyczyny problemu, to oni skupili się na skutkach. Zobrazuję Ci to. Rządy platformy w kwestii niżu demograficznego i wysokości emerytur, są jak dziurawe wiadro. Zamiast załatać dziurę, to oni dolewają co chwile wody, więcej i więcej, byleby poziom wody, choć przez chwilę w wiadrze się utrzymał. Jednak dziura robi się co raz większa i więcej wody (kasy) trzeba w to wiadro wlać ito jest błędne koło, bo tą wodę (pieniądzę) skądś trzeba wziąć, czyli albo zabrać, albo wydłużyć wiek emerytalny, albo zwiększyć podatki, albo wysprzedać lasy państwowe, czy polski przemysł. ALE TO TYLKO POMOC DORAŹNA, chociażby wysprzedali i zadłużyli wszystko, problem dalej nie zniknie. Mówisz, że PO nie szkodzi, oni szkodzą cały czas, tylko konsekwencje ich polityki będą widoczne nie za dzień, czy dwa ale po kilku-kilkunastu latach. To tyle w kwestii Emerytur. Jest jeszcze setki argumentów przeciwko nieudolnym rządom platformy, ale na teraz nie będę tego rozwijał, bo i tak już się rozpisałem.

      Na koniec takie porównanie, bo się strasznie uparłeś na to PIS. Napiszę tylko tyle, że ich polityka była 1000% bardziej pro-rodzinna, niż polityka PO, chociażby PIS wydłużył urlop macierzyński, dał becikowe 2 tys na dziecko, odpis dziecka od podatku – dodatkowe 1000 zł/rocznie, mniejszy podatek VAT na ubranka dla dzieci, pampersy itp i wiele innych rzeczy, które PO albo zmniejszyła, albo zlikwidowała.

     • zwck

      Zaczynając od końca mam 3 dzieci i na żadne nie dostałem więcej becikowego niż 1000, za to przy kazdym kolejnym dziecku musiałem znosić więcej papierów. Co do emerytur to nie wydłużanie wieku emerytalnego a zrównanie dla wszystkich. do tego samego poziomu. Bez wyjątku i świętych krów jak wojsko, policja, górnicy, posłowie, senatorzy, sędziowie i prokuratorzy. Wyobrażam sobie w pracy 65 letniego policjanta za biurkiem, ale niewywyobrażam sobie 67 letniego betoniarza przy laniu szalunków, lub układaniu zbrojenia. Składki wszystkich opłacane z pensji, a nie z budżetu i nagle się okaże, że sytuacja finansowa ZUS jest stabilna. Nie może być tak, że najciężej pracujący, pracują najdłużej, na ludzi którzy biorą świadczenia, na które oni zarabiają. A sami emerytury nie dożyją. Polityka pro rodzinna. Nie chcę od Państwa nic żadnych ulg, Pracujemy z żoną na wiele rzeczy nas nie stać, ale jakoś dajemy radę. Chcę tylko zapłacić sprawiedliwy podatek mamy na utrzymaniu 3 dzieci więc nasz dochód powinien być podzielony na 5 nie na 2. Koniec żadne ulgi nie są potrzebne. W obecnym systemie pomimo tzw. ulgi prorodzinnej i tak płacę relatywnie większy podatek dochodowy niż osoba bezdzietna. Kwotę wolną od podatku pominę milczeniem. I na koniec nie ważne, która partia będzie u władzy, nie zrobi nic, żeby szaremu człowiekowi było lepiej, nie zadba o długofalowy rozwój państwa. Bo to nie leży w interesie partii. Oni musza mieć kasę i stanowiska tu i teraz żeby się nachapać. Nie mogą czekać i nie mogą za bardzo się wychylić. Większość osób odpowiedzialnych w polskich rządach za finanse jest lub była powiązana z bankami. A jak wiadomo nie kąsa się ręki ktora cię karmi. Bo tylko idiota lub zlodziej pracuje za 6 tys.

   • jdncndi

    Ty nie uzywac translator. Ty pisac po swojemu. Albo Ty przestac cpac bo Ty pisac tak ze reszta nic nie rozumiec.

   • baca

    …swoimi małymi kroczkami wyznaczał lepszy kierunek zmian…BUL podpisał współpracę z FSB Rosji,podniósł wiek emerytalny, to był szkodnik i zdradził Ojczyznę,mam dalej wyliczać??

  • Obywatel GC

   Nie lubie Dudy bo myśle że jest kłamcą ale szanuje wybór większości społeczeństwa. Od momentu zaprzysiężenia będę szanował również Prezydenta Dude.
   Tylko zastanawia mnie jedno dlaczego dlaczego 99% wyborców Dudy nie poszanowało tego że 5 lat temu większość wybrała Komorowskiego.
   sami sramy we własne gniazdo nie szanując Prezydenta.

   • Bartłomiej Rogowski

    Pierdzielisz bzdury ja 5 lat temu byłem zmuszony do uznania PBK niż teraz. Niestety mistrzem swoje robi i wam miesza w głowach

    • redlum

     a już nie pamiętasz jak całe PIS nie używało słowa prezydent tylko pan Komorowski?

  • Łukasz

   a skąd mamy wiedzieć, że wybory tym razem nie zostały sfałszowane?

 • Jusia

  Głos rozsądku zawsze w cenie!

 • W końcu coś sensownego na temat wyborów, bo ja mam już naprawdę dość czytania, że czas uciekać z kraju. Tak jak napisałeś, niech uciekają, więcej miejsca dla mnie.

  • Kilka amerykańskich miast już zaliczyło ten etap. Możesz sobie popatrzeć na obrazkach jak to teraz wygląda i jak bardzo pozostali mieszkańcy się cieszą z więcej miejsca dla siebie.

   • Z mojej strony, to była ironia, po prostu jestem zmęczona czytaniem co chwilę „czas uciekać z tego kraju”. To niech jeden z drugim ucieka, a nie tylko zapowiada, że to zrobi.

 • sopalczynski

  :*

 • Miło przeczytać rozsądny głos w blogosferze :) Już zaczynałem tracić nadzieję. Bo z jednej strony na co dzień wszyscy tacy światli i mądrzy. Tak to piszą jak żyć i jak to nie być „plebsem” (Tu nie piję do Kominka, ale tak jakoś wielu przejęło to jego określenie), a z drugiej strony przy tak prozaicznej rzeczy jak wybory, które jak słusznie zauważyłeś, niewiele jutro zmienią w życiu przeciętnego Kowalskiego, wychodzi z nich, nie bójmy się słowa, bieda umysłowa :) Pozdrawiam!

 • Mateusz Stępień

  <3

 • Prawda, popieram. Przybijam piątkę i szeruję.

 • Dość radykalne. Ale jedno… ważne = tym razem młodzi + przed trzydziestką = Duda. Starsi, mochery – Komorowski.

 • Harry

  Nie głosować i umoralniać innych? Ba, nie głosować i twierdzić, że ktoś zrobił to „źle”? Poniżać kogoś, bo pracuje w korpo… Jesteś mój drogi najgorszym sortem hejtera… Głupim,a do tego PRÓBUJĄCYM być zabawnym – kiedy mu to nie wychodzi. Zawrzyj ryj – jak powiedziałby Kmicic!

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   No i widzisz, nie zrozumiałeś.

 • lewi

  ” Andrzeja Dudę wybrała większość – to właśnie jest demokracja. I powiedz
  mi proszę – kto dał Ci prawo, by obrażać tych, którzy głosowali inaczej
  niż Ty?”
  A kto dał Ci prawo obrażać tą mniejszość (nieznaczną przy tym) która głosowała na Bronka? Hipokryta hi:)

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   I widzisz, też nie zrozumiałeś. Ja nie obrażam głosujących na Bronka. Ja reaguję na to jak nieznaczna część głosujących na Bronka obraża przeciwny obóz.

   • Iewi

    Ej, ale Dydy nie wybrała większość. Dudę wybrało ~25% uprawnionych do głosowania. 50% zadeklarowało, że ani jeden, ani drugi nie jest ich kandydatem.

 • Tomasz

  Jest żer dla zbutnowanych antysystemowców :) A ja rysowałem sarnę, tak
  jak połowa z Was tworzyła wydarzenie na fb typu: bul musi odejśc, Bronek
  wypierniczaj, strasznie to mądre, zaangażowane i antysystemowe. Nie
  krzyczę dziś że wyjadę, ale tak, społeczeństwo zniewolone przez lata
  zaborów, okupację i jedynie słuszną ideologię poprzedniego stulecia w
  tej części kontynentu jest zapóźnione. I to, że wielu ludzi złapało się
  na liberalne pitu pitu, nie znaczy, że rysujący sarnę czy łosia mają się
  nagle pakować, tylko ze względu że nie uwierzyli w tę jakże słuszną
  ideę Korwin to wolność, Korwin to nadzieja, czy też program wyborczy
  oparty na JOW-ach. Autorze tekstu, jeśli myślisz, że jesteś taki
  najfajniejszy bo dzięki Korwinowi otworzysz własną fabrykę, to
  powodzenia. Ale nie obrażaj innych, bo oni w większej części nie
  obrażali Ciebie, a dalej w sumie bez sensu jest się rozwijać,
  pohejtujcie sobie dzieci drogie budując nowoczesne społeczeństwo
  obywatelskie :)

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   > Autorze tekstu, jeśli myślisz, że jesteś taki najfajniejszy bo dzięki
   > Korwinowi otworzysz własną fabrykę, to powodzenia.

   LEL, skąd przypuszczenie, że kiedykolwiek głosowałbym na Korwina? :)

   • Tomasz

    Inaczej mówiąc, jeśli nie na Korwina, to na innego prawicowego lub konserwatywnego kandydata. Tych akurat była cała gama w ostatnich wyborach, gorzej z lewicą. Jeżdżenie po sarnie to dobry ku temu przykład, bo sarna nie byłą wyrazem okazania zajebistości, a wręcz przeciwnie, było to podyktowane brakiem pola „żaden z powyższych”, bo na kogo mogli glosować lewicowcy, ruchy miejskie, działacze społeczni? Do młodszej części sfrustrowanego społeczeństwa, lewica i postkomunistyczne SLD to nie jest jedno i to samo 😉

    Co do Korwina, hmm…. tekst robi furorę wśród korwinowców, może też dlatego 😉

    • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

     Zabawne, bo tekst jest zupełnie apolityczny. Nie dotyczy konkretnej opcji, a raczej konkretnego zachowania. W pierwszej turze wahałem się między Palikotem a blondyną. Zagłosowałem na Palikota, bo było mu najbliżej do tego, czego oczekuję, mimo że daleko mu było od ideału. Rysowanie sarny, tak samo jak optowanie za kratką „żaden z powyższych” do niczego nie prowadzi – nie ma żadnych wiążących skutków prawnych, dlatego też jest absurdalne.

     PS
     Jestem ateistą, zwolennikiem aborcji, związków partnerskich, oraz państwa opiekuńczego. Popieram (nieradykalne) feministki, nie wierzę w obniżkę podatków, aczkolwiek jestem przy tym zwolennikiem podatku liniowego i faktycznej pracy nad ściągalnością podatków, zamiast skali podatkowej i radykalnego zwiększania podatków dla najbogatszych. Chciałbym, by kwota wolna od podatku wynosiła sześciokrotną wysokość średniej krajowej, a przy tym by stawka PIT wynosiła 25%. Zapewniłoby to swobodę ekonomiczną dla najsłabszych, a znacznie zwiększyło wpływy do budżetu.

     Taki ze mnie konserwatywny prawak.

     • Tomasz

      Mój błąd :) ale faktem jest, że tekst jest bardzo popularny w środowisku ‚antysystemowym’. Co do sarny, że niby do niczego nie prowadzi.. hmmm… niekoniecznie.
      1. Była to niejako odpowiedź na szereg wydarzeń, typu – „w nadchodzących wyborach …..” i „zabierz świecę i scyzoryk”
      2. Pozwoliło to w jakimś stopniu skpić kontestujących

      A na końcu dodam tylko, że jest Razem i jest nadzieja 😉

     • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

      Obawiam się, że „Razem” to lewica zbyt radykalna nawet dla mnie. Wiele ich postulatów jest przegiętych w drugą stronę, poza tym część osób zaangażowanych w powstanie tej partii kojarzę jako życiowych nieudaczników, dlatego też obawiam się o czystość ich intencji w kontekście Państwa socjalnego.

      Aczkolwiek obserwuję sobie z boku, ze świadomością tego, że być może nieco przyhamują z radykalizmem postulatów, orbitując gdzieś w okolicach liberalizmu socjalnego, zamiast ostrej socjaldemokracji.

      No ale, pożyjemy, zobaczymy.

 • jullooo

  Wiesz dlaczego powinieneś zagłosować na mniejsze zło niż wcale? Bo tym którzy głosowali dzisiaj na Dudę w większości dalej będzie się fatalnie wiodło, będą narzekać na swoje życie i winić za swoje nieudacznictwo wszystkich oprócz siebie. To są Ci którzy dzisiaj wybrali Dudę, biedni, słabo wykształceni, smutni, z małych miejscowości, którym wystarczy wmówić, że to nie ich wina że mają słabe życie tylko rządu, wystarczy im obiecać wszystko tak jak zrobił to Duda. Ciekawe teraz ile ustaw zablokuje? Marzy mi się żeby jego córka musiała skorzystać z in vitro 😉

  • Nie żeby zaczynać jakąś straszną dyskusję, ale nikt nie MUSI korzystać z in vitro. Może być bezpłodny (powiedzmy, że nieuleczalnie), ale pozostaje wtedy opcja adopcji. In vitro jest dla osób, które CHCĄ mieć koniecznie własne dzieci. Nie mogę mówić za córkę Dudy, ale myślę, że w takim wypadku wybrałaby adopcję. Niezbyt jednak miło jest życzyć jej jakiejś choroby.
   Chciałabym również zobaczyć badania, które pokazują, że na Dudę głosowały „smutne” osoby, inaczej trudno dyskutować z tym argumentem.
   Prawda jest taka, że prezydent nie może definitywnie zablokować ustawy. Różnica między prezydentem, który współdziała z partią rządzącą, a tym z opozycji jest taka, że w sprawie tych ustaw w nowym układzie (o ile wyniki do rana się nie zmienią) będziemy przynajmniej słyszeć odmienne zdanie – obecnie ustawa często przechodzi bez najmniejszej dyskusji. Owszem, dyskusje nie zawsze są przyjemne, ale to główny element demokracji. Dane na luty tego roku są takie, że obecny Prezydent podpisał niemal 840 ustaw. Zawetował, uwaga, cztery. Oto niezależność władzy wykonawczej i ustawodawczej w Polsce.

  • liko2k

   To nie oni brali udział w czwartym rozbiorze Polski (dzika niczym nie uregulowana prywatyzacja ) prowadząca do całkowitej utraty ekonomicznej niepodległości kraju! Tylko wielka cztstka, głębokie reformy socjo-ekinomiczne przeprowadzone przez ludzi niezależnych od poprzednich chorych układów może uratować ten kraj! Duda może być dobrym przykładem mądrej taktycznej zagrywki ludzi wierzących, że jesień coś wreszcie zmieni! Jeśli do głosu dojdzie wreszcie trzecia opcja niezwiązana z obecnym układem, to Duda będzie sobie mógł co najwyżej trochę powetowac.

 • Artur Wrona

  „Spierdalaj, ino w podskokach”, bo Polacy mnożą się jak króliki i bez problemu ZUS znajdzie pieniądze na przyszłe emerytury

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   Naprawdę uwierzysz, że te nie więcej niż 10 osób cokolwiek by zmieniło? 😉

   • Tak po prawdzie to może zmienić nawet emigracja 1 osoby.

 • Kaliopii

  Źle mi się robi jak czytam ten „bul” dupy jaki zapanował na portalach społecznościowych. Ludzie opanujcie się dajcie nowemu prezydentowi porządzić a potem krytykujcie i nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka. To, że ktoś zagłosował na Dudę nie oznacza, że jest z małego miasta, edukacje skończył na szkole podstawowej i codziennie na kolanach chodzi do kościoła po drodze słuchając wiadomego radia. Pozdrawiam!

  • Woot

   Polskie społeczeństwo to banda roszczeniowych kretynów. Młodzież po gówno studiach to już w ogóle wyższy poziom zidiocenia.

   • Kasia

    Nie nazywaj innych swoim imieniem, jeśli Twoje argumenty polegają na obrażaniu innych, to szczerze: won z tego kraju

    • Woot

     O, o wilku mowa. Idź się obrażać na fakty gdzie indziej. Czyżby absolwentka europeistyki?

 • kido

  Przerażony jestem, że wygrał pajac (na chwilę obecną, przed zaprzysiężeniem nie obrażam prezydenta) umocowany paroma sznurkami pod, nomen omen, krzyżem sterowanym przez Kaczyńskiego. Nie, nie wyjeżdżam, pracujemy w podobnej branży, będę nadal Tu tkwił, bo mam taki dziwny, podziadkowy patriotyzm terytorialny. A tak serio, wierzysz, że Duda cokolwiek zmieni ? Lektura Konstytucji dość szybko czyści moje wątpliwości, może zawetować, może zgłosić. Niepokoi mnie trend. Nie jestem fanem PO, ale analizowałem rzeczywistość podczas IV RP. Jak moja córka miała założyć dżinso-podobny mundurek. Jestem ateistą, moją najbliższą rodziną jest gej, a sąsiadka stara się mieć dziecko metodą in-vitro. Samego siebie mam w dupie, dam sobie radę, córka miała wybór co do kolejnych sakramentów po komunii (uważałem, że jak coś komuś kiedyś obiecałem [chrzest], to mimo zmiany moich poglądów religijnych, starałem się być obiektywny i wychowywałem potomstwo w duchu religii katolickiej), mam tylko wątpliwość jedną: Duda jest zwiastunem. Parafrazując wydarzenia Biblijne – Gwiazdą. Moi tzw. znajomi z FB, Ci nowoprawicowi Korwiniści, nazwałem ich roboczo neoklukluxnazistami, piszący hasła: „rzydzi do haty, geje na madagaskar”, również (biorąc pod uwagę statystyki) zagłosowali na Dudę. Lub nie głosowali, ciesząc się wygraną „Niebronka”. Dla mnie, człowieka tolerancyjnego, są to wydarzenia zatrważające. Nie chcę żyć w kraju, w którym rodzi nowy, zbuntowany kierunek, wybierających nic niewiedzącego Kukiza, który nie ma bladego pojęcia o promowanych przez siebie systemach JOWowych, czy też zakręconego jak śruba dystansowa obecnej POideologi Korwina, a starających się w imię ogólnego oburzenia zrobić cokolwiek z panującym POtłochem. Kampania nienawiści realizowana przez PO ? Taka sama socjomatematyka wyborcza jak PiSu. Duda obiecał spłacenie kredytów „frankowiczom” w imię, kurwa czego ? I za czyją kasę ? To niech mojemu koledze zafunduje restrukturyzacje zobowiązań w EUR, które brał w 2007. Ryzyko walutowe jest takie samo dla wszystkich niepolskich walut. A jak ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem dokumentów, które podpisuje, to polecam korepetycje z języka polskiego. To jest to samo pierdolenie, które stosuje PO. Kierunek ten sam, tylko zwrot inny. Reasumując, nikogo nie obrażam, nie wyrównuje, nie chłoszczę, głosowałem na Bronka,bo się boję. Jestem przerażony. Dlaczego ? Bo nurt, który zwiastuje „Gwiazda Narodowa” może spowodować, że w wyborach do Sejmu i Senatu wybrana będzie grupa ludzi, która nie jest tak tolerancyjna jak ja. Dlatego poszedłem zagłosować na miękki obciach, żeby zamanifestować moją niechęć do potencjalnej twardej metodologii postępowania. Amen.

  • nat

   zgadzam się w 100%

  • Bożydar Mazur

   Ja wczoraj straciłem kilka tysięcy w bukmacherce. Mam nadzieję, że pan Duda zwróci mi te pieniądze, bo on polaków przecież dzielić nie będzie i jak pomoże frankowiczom to i mnie pomoże.

   • Jan Kowalski

    Wam lemingom już nie da się pomóc, jedyną szansą dla was to emigracja. Takich degeneratów Polska nie potrzebuje!

    • JO

     O, ho, ho… a ponoć z emigracji mają ludzi ściągać? czyżby zmiana nurtu??? wymiana turnusów??

    • Gromosław Szczęśliwski

     Aleś teraz napisał, wy prawicowcy to byście wyjebali z tego kraju każdego kto nie jest z wami. Aż mnie serce boli jak pomyślę że jeden z najbardziej tolerancyjnych krajów w okresie XVI i XVII wieku stał się zaściankiem europy i kolonią watykanu.

    • Łukasz

     To prawda, Polska degeneratów nie potrzebuje. Zatem rozumiem, że spierdalasz?

    • mikewest007

     No tak, bo wy prawicowi degeneraci działacie zgodnie z zasadą Jezusa Wissarionowicza Chrystusa: „Kto nie z nami ten przeciw nam!”

  • JO

   Dokładnie tak!

  • Mic

   Hahaha. Zabawny komentarz. Nie potrzebnie się tak produkowałeś.

  • Kasia

   Zaczynasz dyskusję obelgami? Widać jaki jest Twój poziom. Słuchaj dalej Michnika i całej tej medialnej propagandy, niech Ci robią wodę z mózgu

 • popek

  nie głosowałeś to nie pierdol. bez urazy.

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   Głosowałem w pierwszej turze. Nie głosowałem w drugiej turze. Jakie to ma znaczenie, wyjaśnij mi proszę?

   • popek

    druga tura tak samo ważna jak pierwsza, jeżeli w drugiej nie zrobiłeś tego bo miałeś w główce mniejsze zło, to co w takim razie miałeś pierwszej szanowny kolego?! liczyłeś że od razu wybierzemy prezydenta w tak podzielonym kraju? nie oszukuj samego siebie :)

    • liko2k

     To na kogo miał głosować wyjaśnij mi proszę bom wielce ciekaw komu byś Panu Krzysztofowi polecił :>

 • Autystyk polityczny

  Bardzo bym prosił o wyjaśnienie. Wpis „Pieprzę…” zawiera akapit, w którym autor opisuje sytuację polskiego więzienia – absurdalną. Odpowiedzialnymi za ten stan rzeczy nazywa PiS. Ten sam autor swój wpis „Spierdalaj…” kończy słowami „(…) to od nas, a nie od Prezydenta zależy dokąd ten kraj zmierza.”

  Same sprzeczności, tu i ówdzie, to IMHO żadna zbrodnia. W tej sprzeczności jednak coś mi się nie podoba. Otóż może i to od tych „nas” zależy dokąd kraj ten zmierza, ale to zależy także od tych „nas” zaangażowanych i świadomych politycznie. Pewne decyzje podejmowane są w instytucjach państwowych. Autor sam wskazał jedną taką sferę. Realia więzień, funkcjonowanie służb zaufania publicznego, system podatkowy, ubezpieczeń społecznych. Tu owi „my” możemy coś zrobić, ale poprzez zaangażowanie polityczne właśnie. Zalecenie uprawy własnego poletka i wizja polityki jako jakiegoś niedającego się nigdy uprzątnąć bagna połączona z naiwnym przekonaniem, że decyzje podejmowane w politycznym „gdzieś tam” nas, obywateli nie dotyczą są… no, naiwne. I passe, w dodatku. I to też jest rodzaj emigracji. Tylko taki inny, nie geograficzny. Ale to też jest ucieczka od polityczności.
  Demokracja dała wolność. Demokracja dała… Eee… Co? Demokracja w Polsce została zdobyta. A nic co się z nią wiąże, nie jest na zawsze. Nie jest dane i już. W dodatku naród ma alimenty.
  Bo od 89 demokracja jest na utrzymaniu. Naszym. Obywateli. Sorry, ale wolność demokratyczna nie tylko pozwala na to i tamto ale też wymaga i zobowiązuje. Czy wolność słowa to naprawdę jest prawo do wymigania się od pytania kłamstwem (vide: „Pieprzę…”)?

  Please. Polacy to są polityczne dzieci. I tu piszę też o sobie. Ja nie głosowałem, w żadnej turze. Mam do siebie spory wyrzut. Oburzenie na fejsbukach to dla mnie fenomen niezrozumiały. Nie ogarniam czym się różni jeden od drugiego. Nie wiem dlaczego jeden miałby być faktycznie od drugiego lepszy. Więc może i trochę pouczam, ale siebie w tym wszystkim też. Bo szczerze mówiąc, to jak tak dalej pójdzie to ta demokracja i wolność zostanie nam odebrana. Kiedyś, przez kogoś. To będzie nasza wina wtedy.

 • marian

  Ok, mogę nie obrażać wyborców Dudy, nawet nie mam zamiaru, bo to jest słabe, ale dlaczego przez ostatni czas miała miejsce bezpardonowa nagonka na mojego kandydata, który pięć lat temu wolą tego samego ludu został prezydentem, a jeszcze pół roku temu cieszył się ponad 60% poparciem? Dlaczego go tak wyśmiewano gardzono nim? Cieszę się, że bronisz wyborców Dudy przed jakimiś nagonkami, ale warto by zachować się uczciwie i to samo napisać o wyborcach Komorowskiego, bo to trochę nie fair z Twojej strony.

  • Misz

   To nie była nagonka na PBK, to niestety była Jego kampania wyborcza. Nie oszukujmy się, ale każde wystąpienie ówczesnego Prezydenta kończyło się jakąś spektakularną gafą. Inowrocław, Gdańsk, Częstochowa.. Do tego doszła poważna zmiana retoryki samego Komorowskiego. Przykro mi, ale człowiek, który sam nadużywa języka nienawiści, nie jest wiarygodny w straszeniu społeczeństwa Kaczyńskim i PISem. Do tego mamy premierę książki Sumlińskiego, kolejną aferę podsłuchową etc. Jakby naród nie miał i tego dość, to by było naprawdę tragicznie.

  • Komorowski spieprzył to wszystko swoją arogancją i pychą. A co jak co, ale tego wyborcy władzy nigdzie nie odpuszczają.

  • liko2k

   To proste: 80% obywateli to cielaczki nie potrafiące samodzielnie myśleć, których umysły kształtowane są przez media lub kościół. Tak szybki zwrot w myśleniu to prosta sztuczka socjotechniczna. Manipulacja masami praktykowana jest w Polsce od kilkudziesięciu lat, a na świecie o wiele dłużej. Dziś we włoskich wiadomościach usłyszałem, że wygrał ultra prawicowiec o poglądach neo-faszysty 😀 tak nas postrzega świat.

  • wwww

   Rozumiem że nie widzisz nic złego w tym że udzielny hrabia nie raczył się pojawić na debacie prezydenckiej, bo w końcu dysputowanie z plebsem jest poniżej jego godności? I to wyborcy są tymi złymi bo są wkurzeni takim potraktowaniem?

 • Niektórzy mylą prezydenta z królem. Nie zaczniemy chyba teraz gonić homoseksualistów po ulicach i bić niewiernych krzyżami?

  • Bożydar Mazur

   Do jesieni nie. Po jesieni jak wygra PiS samochody i komputery będą na węgiel a my wszyscy pozdychamy, bo medycyna to szatan i za postępy w niej ludzi się będzie wsadzać do więzienia. Wystarczy wspomnieć ile tysięcy istnień ma pis na rękach przez zniszczenie polskiej transplantologii za czasów swoich rządów. Ale wyborcy dudy tego nie pamiętają, bo wtedy jeszcze walili w gacie w gimnazjalnym kiblu jak rządził PiS.

   • Czyli dlatego, że zmieni się rząd i propagowane przez niego postawy, ja też mam zmieniać moje podejście?

   • Kasia

    Słuchaj Michnika, Urbana i zdychaj w wymyślonym na potrzeby proPOpagandy świecie

  • Stało się. Chciałabym powiedzieć że jest inaczej ale zrzutka pieniędzy na monitoring i nowe szyby, bo stare zostały stłuczone kamieniami, w biurze Kampanii Przeciw Homofobii mnie przeraża. Poziom agresji w stosunku do nie hetero osób wzrósł potwornie.

   • Doznałam takiego szoku będąc ostatnio przypadkiem pomiędzy Marszem Równości a Marszem NOP-u. Brunatni krzyczeli, machali zakazem pedałowania i wołali coś o pederastach. Zapytałam obok policjanta, o co kaman, bo jakby nie było, obrażają drugą stronę, która macha flagami i ma pluszowe jednorożce. „Nie ma na to paragrafu, może pani wnieść prywatne oskarżenie”. Serio?

 • Marcin

  No i widać, że jesteś za Dudą bo oskarżasz tylko wyborców Komorowskiego. A czystej żółci i jadu wyborców Dudy nie widziałeś. Hipokryta kufa nie blogger.

 • Widziałem, że jak wstanę rano to będę miał tu doskonały poprawiacz humoru. <3 Dziękuję wam, o komentujący!

 • alex

  Ja mieszkam w Australii. W sobotę wieczorem na polskiej mszy ksiądz nawoływał z ambony, żeby głosować na Andrzeja Dudę. Proszę mi się zatem nie czepiać najbardziej odważnej emigracji na koniec świata:-)

 • „Mądrość” Twoich dwóch ostatnich zdań jest kwintesencją „mądrości” całego wpisu.
  Zaiste dziękuję za oświecenie, że ilość miejsc pracy jest stała i trzeba wysłać ludzi na Marsa by się zwolniły miejsca oraz za to, że to od nas a nie prezydenta zależy dokąd ten kraj zmierza.
  Ufff… normalnie ulżyło mi, że to wszystko zależy „od nas”, a nie gościa co ma władzę.

  • Kris

   Nie mam wrażenia że z kraju wyjeżdża elita intelektualna…może nawet jest odwrotnie…napewno wyjeżdżają głównie osoby młode chcąc godnie żyć i pracować a powinny być podstawowym narzędziem wzrostu gospodarczego dla naszego kraju…boję się Kościoła i unikam dla własnego zdrowia. Bronek przegrał bo bardzo kiepską miał kampanie…gdyby to nie działało na wyborców to nikt strategii przed wyborami by nie ustalał…a wynik mówi sam za siebie. CIESZĘ SIĘ bo do cholery nie rozumiem naszej polityki zagranicznej za którą odpowiedzialny był ten pan, nierozumiem wielu innych spraw o których było głośno…nienawidzę hipokrytów. Wielki mąż stanu poniósł klęskę i za to chwała wyborcom bo może ktoś z tej sitwy zrozumie że mimo wszystko konsekwencje swoich czynów trzeba czasem ponieść…hehe Bronisław…no tym razem sie nie udało…jaka szkoda

   • Wyjechali i ciągle wyjeżdżają lekarze, inżynierowie, specjaliści. Nie chodzi mi o to, że wyjeżdża elita intelektualna tylko o to, że wyjeżdżają ludzie odważni i aktywni, a zostaje cała reszta. Oczywiście to uproszczenie bo niektórzy nie mogą wyjechać nawet jeśli chcą, ale mimo wszystko nieciekawa selekcja działa i się utrwala.
    Bronek faktycznie zawalił kampanię na własne życzenie, nawet pisałem o tym u siebie po pierwszej turze.

    Pewną schadenfreude też odczuwam, obawiam się jednak, że potem będę cienko piszczał. :(

 • PonadWymiar.wordpress.com

  so true !
  ja też napisałam na swoim blogu co myślę, walizki jeszcze nie spakowałam, ale rozważam. Wybór padł, wpierw zobaczmy co będzie, a potem narzekajmy. pozdrawiam Cię serdecznie:)

 • Asia

  brawo! w końcu ktoś trafił w sedno!

 • KitiW

  Tylko uważaj, bo jeśli nie daj Bóg te obeitnice by się zrealizowały to w kraju zostaną wyłącznie Prawdziwii Polacy. A ktoś tam pisze, że kolejki do lekarzy sie zmniejszą – kolejek wtedy też nie będzie bo nie bedzei lekarzy (albo wyjadą albo nie będzie im z czego zapłacić). Demokracja nie zawiodła, co nie oznacza, że wybrany w demokratycznych wyborach pan Duda powinien pamietać, że poparło go niespełna 30% społeczeństwa – pozostaje 70% które go nie poparło.

  • Nosiema

   A powiedz mi czy pozostałe 70% było przeciwko niemu? Czy było tych przeciwko 28% a pozostałe 42% osrała wybory totalnie(godząc się na wynik jakikolwiek)? Oczywiście procenty w dużym przybliżeniu 😉

 • To zabawne, bo krzyczysz, że nieładnie jest krzyczeć.

 • darth_y2k

  No ja bym z tą większością nie przesadzał. Dudę póki co wybrało 26-27% Polaków. O większości moglibyśmy powiedzieć gdyby zagłosowałby każdy do tego uprawniony, a nie olewał wybory.

 • Mądry tekst.
  Ludzie krzyczą, bo zawsze krzyczą, nic nowego. Ale krzyczą głównie Ci, którzy są wykształceni, ogarniają politykę i program wyborczy obu kandydatów przeczytali od deski do deski. Krzyczą Ci, którzy prowadzą własne firmy i nie chcą podwyższenia podatków. O dziwo krzyczą też zwolennicy PISu. Przeglądając się dyskusjom, chociaż chyba lepiej napisać warczeniom, ze strony zwolenników Bronka wychodzi lekko ironiczny przekaz „wyprowadzamy się”. Zwolennicy PISu obrażają PO, pod zdjęciami Bronka piszą „chuj ci w dupę stary komuchu” i cieszę się, że wreszcie wygrali z komuną.
  Cóż, Polska A i Polska B – różnimy się nawet w sposobie wypowiadania :)

 • Kotek

  Jak sie przyjzec twojemu blogowii to na pierwszy rzut oka widać, że jesteś krypto-pisowcem. I własnie tacy ludzie jak Ty każa innym spierdalać z kraju.
  Dzielą polskę dzielą młodych ludzi. Zero tolerancji czy puszczenia oka, sarkazmu. Chamstwo. Zwykłe chamstwo.

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   No kryptopisowiec, który nie ma nic przeciwko homoseksualistom, jest ateistą, popiera aborcję, związki partnerskie i feministki.

   Pierdolnąłeś kotku jak kulą w płot.

   • Dagga

    Tja i kocha wegan i poszerza horyzonty. Popracuj człowieku trochę nas spójnością i kup sobie dobra maść.

    • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

     Od kiedy to miłość do wegan jest wyznacznikiem poglądów politycznych?

 • Burza

  Powiem tak. widać ze jesteś młody i niezasmakowałeś emigracji. Ja nie mówie tu o tyjeżdzie na miesiąć na zmywak zeby zarobić na nowy aparat. Ja mówie o takich jak ja, Ludziach którzy wyjechali ponad 7-8 lat temu kiedy widzieli że ta polska targowica jest niereformowalna. i to pisze o Pisowskiej i POwskiej. Zadałeś sobie kiedyś trud i zastanowiłeś sie jaki jest powód emigracji. czy to ze w Polesce jest zle czy moze dlatego ze gdzieś indziej jest lepiej. Ja juz miałem dosyć kombinowania zeby było dobrze do pierwszego.
  Tu gdzie jestem robie swoje. mam dwie firmy i zadnej skarbówki która niszcze czyjs dorobek, i to jes godne życie. Ale niestety ani jeden ani drugi nie zaoferował mi czegoś co było by ciekawe dla emigranta.
  A jak przeglądam statystyki i opinie, i słyszę: Głosowałem na Dude bo lepiej wygląda”. to powiem tak. Budujcie sobie te Polskei z taką debilną i ułomną młodzieżą.

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   Ale ja nie piszę o ludziach, którzy emigrowali za lepszym życiem.

   Ja piszę o ludziach, którzy piszę że wyjadą, bo im się jeden kiepski prezydent zamienił na innego potencjalnie kiepskiego prezydenta, a woleliby tego starego, bo za jego czasów to było chujowo, ale chociaż stabilnie.

   • Lola

    Poważnie uważasz, że ludzie chcą wyjechać bo im się, jak to piszesz, „jeden kiepski prezydent zamienił na innego potencjalnie kiepskiego prezydenta”? Czy może chcą wyjechać dlatego, że z potencjalnie kiepskim prezydentem nie przyjdą żadne sensowne zmiany, na co liczyli?

    • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

     A z Bronisławem Komorowskim by przyszły?

 • Kotek

  W dniu, w którym Duda dotrzyma obietnicy – ja dotrzymam swojej i jak sie do mnie zwracasz – spierdole z kraju.

 • Roman K.

  @ Niezadowoleni vel „Glosujacy po prostu przeciw” :

  Taki maly cytat z dzisiejszej prasy ktory mowi jaka najpewniej bedzie prezydentura elekta: „Szef klubu PiS sugeruje, że prezydent Komorowski powinien zostawić Andrzejowi Dudzie sprawę zaplanowanego na wrzesień referendum. […] Natomiast moim zdaniem prezydent Komorowski, skoro będzie urzędował do 6 sierpnia, powinien wstrzymać się z decyzjami, które mają charakter taki, który mógłby być sprzeczny z Konstytucją […]”, Oczywiscie ze referendum dotyczy zmian ktore maja charakter niekonstytucyjny poniewaz ono odnosi sie do zmiany konstytucji. Pytam sie zatem : I kto tu sie boi wprowadzenia JOW?

 • Bożydar Mazur

  > Mów, że nie jesteś zwolennikiem żadnego kandydata i partii
  > Pierdol o kampanii nienawiści

  • Piotr Miśkiewicz

   W takiej sytuacji w której polacy tak okrutnie skacza sobie do gardeł
   to mnie po prostu przeraża, głosowałem bo uważam ze to
   jest obywatelski obowiązek, ale uważam również że powinno się szanować
   kogoś inne poglądy, na tym polega demokracja, a co do poglądów to tylko
   małpa ich nie zmienia.

   Wszyscy obrońcy PO są orędownikami tolerancji a wylewania takiej żółci
   obrażania, i mieszania z błotem jakby nie było przyszłej głowy państwa
   chyba jeszcze nie było. Płynie z tego smutna refleksja na temat naszego
   społeczeństwa

 • Mirek

  Jeśli kampanię nienawiści rozpętała jedna partia, to chyba ja źle pamiętam lata 2005-2007, źle pamiętam czasy po 10 kwietnia 2010 i w ogóle chyba źle zrozumiałem o co chodzi z tym Bulem, Szogunem, krzesłem, Komorusskim, WSI, Pro Civili, Sumlińskim i chyba kompletnie nie ogarniam co się dzieje. Mimo wszystko dobrze że przegrany nie mówił że wybory sfałszowano, a ktoś kto nie głosował na niego nie jest prawdziwym Polakiem, prawdziwym patriotą i nie stoi tam gdzie stało ZOMO. Proponuje wszystkim trochę lepszą pamięć, bo mnie ładne uśmiechy Pana Andrzeja Dudy nie przekonały, a schowany Kaczyński i Macierewicz prędzej czy później wyjdą i zaczną mówić o wielokrotnych punktowych wybuchach, zdrajcach, układzie i kondominium. Pytanie jak wtedy zachowa się prezydent elekt, który w swojej partii do tej pory był nikim, nie ma kapitału politycznego i został wyciągnięty z trzeciego szeregu. Mam wątpliwości czy będzie miał tyle samo zaparcia by nie podważać działania państwa Polskiego i sprzeciwić się podważaniu pracy prokuratury przez Macierewicza na jego systematycznych konferencjach. Ale co ja tam wiem… w końcu jestem tylko marnym lemingiem, a Platforma rozpętała kampanię nienawiści.

 • Uff jak dobrze, że nie rozpoczynamy tych 5 lat od nowej wojny polsko-polskiej. :)

 • Piotr Miśkiewicz

  Już abstrahując od wyniku wyborów, kto wygrał a kto nie wygrał,

  Polskie społeczeństwo zwłaszcza młode mnie przeraża, malkontenctwo i biadolenie niektórzy to chyba wyssali z mlekiem matki. Pieniactwo i warcholstwo sięgnęło zenitu, nie spotkałem się jeszcze z taką falą hejtu. W takim momencie wstyd mi za Polaków

 • drejas

  a jakim prawem pacanie obrażasz ludzi, którzy pracują w korpo i napierdalają 8h dziennie w klawiature? czy to uwłacza ich godności czy po prostu Twojemu „happy go lucky” artystycznemu stylowi życia? to ludzie z korpo utrzymują ten kraj, nie zapominaj o tym. jako jedyni płacą w pełni wszystkie podatki i nie mają możliwości, żeby tego uniknąć i wykazywać straty ciągłe i odliczac wszytsko od podatku. a nie głosowanie w ogóle to najgorsze kretyństwo ze wszystkich i dobrze o tym wiesz (mam nadzieję…). głosuje się na tych, któzy przeszli do II tury, koniec, kropka. nie było Twojego kandydata piosenkarza nie znającego się na rządzeniu państwem to już nie zagłosujesz? oświadczam Ci więc, nie zagłosowałeś, to ani teraz, ani za rok, ani za 5, nie masz prawa do narzekania na Dude. oczywiscie zgadzam się z opinią o tych baranach rysujących sarny czy oddających nieważne głosy. pozostwaiam też sobie prawo do lamentowania i bycia wkurwionym, że w XXI wieku naród w centrum europy podejmuje takie decyzje. może kiedyś okaże się, że to ja jestem pojebany, a nie Ci wszyscy co głosowali na PIS, nie głosowali w ogóle, albo oddawali głosy nieważne – jednak szczerze wątpie w to!!! skoro zyje w kraju, w którym 53% ludzi zagłosowało na takiego gościa plastikowego, obiecującego gruszki na wierzbie (inni jak obiecuja to staraja sie chociaz w miare nie bujać w obłokach), a 45% ludzi w ogóle nie ruszyło dupy z domu to mam prawo mówić, że żyjemy w dalszym ciągu w zacofanym kraju!!! ledwo co wyrwaliśmy się ze szponów Rosji, 25 lat pozniej stare pokolenie tęskni za komuną, a młodzi gówniarze z ajfonami w ręku zapierdalają do lokalów wyborczych i głosują na PIS albo kukiza albo korwina – bo tak im przeciez w życiu źle, biedne skurwysyny… teraz będzie duda i już wszystko będzie dobrze…

 • Małgorzata Ostrowska

  Uważam, że głosowanie w wyborach powinno być obowiązkowe! Co to znaczy, żę głosowanie na mniejsze zło jest sprzeczne z Twoim światopoglądem? Proponuję abyś wystartował w wyborach za 5 lat.
  Apropos zła, mniejszego lub większego… jeśli byś głodował i miał do wyboru nielubianą kaszankę i salceson, to z pewnością byś coś zjadł. Ja bym wybrała mniejsze zło czyli salceson.

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   Ale wybory to nie głodówka, argument bardzo nietrafiony.

   Poza tym przeczytaj drugi tekst, który jest podlinkowany w postscriptum, to może zrozumiesz.

 • Mateusz Krogulec

  Nie głosowałeś to sam spierdalaj, a nie każesz spierdalać tym, którzy głosowali.

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   No chyba nie, misiaczku.

   • Mateusz Krogulec

    Rozumiem, że temat się klika to i notatka kontrowersyjna ale serio, nie głosujesz – nie masz moim zdaniem prawa wypowiadać. Tylko bijesz pianę i wkładasz kij w mrowisko.

    Pracowałem w UK na zmywaku w czarnej dzielnicy, wiem jak jest na emigracji z pierwszej ręki. I dlatego zależy mi na normalnej Polsce, nie zdominowanej przez ABW, Smoleńsk i Rydzyka. Duda nie rozwiąże problemów swoich wyborców. Wygrała frustracja społeczeństwa, nie zdrowy rozsądek.

    • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

     Ależ ja głosowałem w pierwszej turze. W drugiej uznałem, że pozwolę wybierać tym, którzy to zrobią z czystym sumieniem (klik, klik – obok jest drugi wpis, komplementarny do tego)

     Poza tym ja nikomu nie każę spierdalać, ja tylko popieram ich wybory. Byleby były wyborem faktycznym, a nie pierdoleniem na prawo i lewo i powrotem do zastanego stanu.

     To kiedy wyjeżdżasz?

 • Karo

  Świetny tekst ! Mieszkałam za granicą kilka lat, wyjechałam kiedy miałam 18 lat. Ci ludzie niech jadą, zobaczą jak jest tam ‚super’, jak to jest łatwo i kolorowo i w ogóle pieniądze na ulicy leżą, a pracy jest tyyyyyle, że nie wiadomo co wybrać, wcale nie trzeba pracować na zmywaku czy w sklepie po 12 godzin, mieszkać w wynajętym pokoiku, z obcymi ludźmi i być zbyt zmęczonym, żeby cokolwiek zrobić, bo na początku jest super ciężko. Dopiero wtedy zatęsknią i zobaczą jaki jest nasz kraj pomimo wszystkich wad! Każdy kraj dopóki się go nie pozna jest lepszy od naszej okropnej Polski. Uciekajcie, rzućcie co macie tutaj, rodzinę, przyjaciół, jedźcie na obczyznę może wtedy wróci wam rozum i pokochacie to co macie, a nie będziecie narzekać. Taka prawda, narzekamy na wszystko i wszystkich i będziemy dalej, myśląc, że w Wielkiej Brytanii to ludzie są tacy szczęśliwi i mają super życie, super rząd, a tam to w ogóle nikt nie narzeka, bo nie ma na co. Ludzie obudźcie się ! Może lepiej jedźcie w świat zobaczcie jak jest na prawdę i wtedy wrócicie z podkulonym ogonem, bo wcale tak cudownie nie jest. Spróbujcie założyć rodzinę, poczuć ten sam klimat, atmosferę gdziekolwiek indziej niż tutaj w naszej Polsce. Nie twierdzę, niektórym się udaje, mnie też nie było źle, kiedy zapracowałam ciężko na to co miałam, ale z mojego doświadczenia , mogę szczerze powiedzieć, w domu najlepiej, a mój dom to POLSKA, jaka jest taka jest, ale moja, nasza wspólna. Cudze chwalicie a swojego nie znacie :) Pozdrawiam

 • Maciek Rozen

  Bardzo fajnie napisane :) Myślę podobnie zarówno w kwestii braku mojego kandydata, jak i pułapce myślowej w którą wykształciuchów zapędziło PO.

 • takbyło

  Pewna pasta
  „Mnie zaskakuje, że są jeszcze ludzie, którzy potrafią wstać rano, umyć się średniowiecznym wynalazkiem, jakim jest mydło, założyć średniowieczny wynalazek, jakim są okulary, potem zjeść pyszne śniadanie z pieczywem z mąki zmielonej w średniowiecznym wynalazku, jakim jest młyn, do tego podjeść średniowieczny wynalazek, jakim jest ser. Zapakować do plecaczka kolejny wynalazek średniowieczny, czyli książkę, założyć na rękę następny wynalazek z epoki, czyli zegarek. Później wychodzą z domu włączając smartfona, do wytworzenia którego niezbędne są stopy metali, będące efektem średniowiecznej rewolucji technologiczno-metalurgicznej – na smartfonie zarzucają sobie piosenkę, która ma charakter polifoniczny (czyli kolejny średniowieczny wynalazek), do napisania której przydatne są nuty i tabulatury (kolejny wynalazek z epoki). Wsiadają do autobusu dostarczanego przez samorząd miejski, czyli kolejny twór średniowieczny, i wysiadają z niego idąc na – chyba jeden z ważniejszych wynalazków średniowiecznych – czyli.. .uniwersytet. Po czym mają czelność nieraz pi***olić bzdury pokroju „och, jakie to zacofane średniowieczne”, kompletnie pozbawieni rozumu (który, jako narzędzie do poznawania świata został odkryty i opisany przez wczesnośredniowieczną filozofię) oraz godności człowieka (a, no tak, zapomnieli też, że świat helleńsko-rzymski nie znał czegoś takiego jak przyrodzona godność ludzka; Persowie znali, ale Persowi źli, bo tak było w „300”). Zaprawdę, są to osoby, które nie mają ni to rozumu ni godności człowieka.”

 • żelaznalogika

  „Nie jestem zwolennikiem PiSu, Andrzeja Dudy, czy też Bronisława
  Komorowskiego. W drugiej turze nie głosowałem, bo uznałem, że głosowanie
  na mniejsze zło jest sprzeczne z moim światopoglądem.”
  Jeśli faktycznie potrafisz wskazać „mniejsze zło”, to znaczy nie jest Ci zupełnie obojętne kto wygra, to niegłosowanie w wyborach jest po prostu nielogicznie, czyli po prostu głupie.

 • Paul Kowalski

  > Zwolnilibyście miejsca pracy, dali szansę innym, a tymczasem my w
  Polsce, dalej robilibyśmy swoje. Najlepiej jak potrafimy, bo to od nas, a
  nie od Prezydenta zależy dokąd ten kraj zmierza.

  Komu daliby miejsca pracy? Od lat mamy niż demograficzny, znaczna większość emigrantów to osoby w wieku produkcyjnym, czego skutkiem jest starzenie się społeczeństwa (rocznie odsetek osób w wieku poprodukcyjnym rośnie o 3%). Obecnie jedna osoba pracująca utrzymuje czterech emerytów, a ty za cztery lata będziesz wspominać jak niski ZUS płaciłeś w tym roku.

 • No cóż, narzekać każdy potrafi. Polacy narobili wiele szumu, a tak naprawdę nikt z nas nie jest jasnowidzem i nie wie co się stanie.

 • V

  Czy nie wiecie ze na wybory to chodzic trzeba, dac glos – obywatelski obowiazek, ale jest jeszcze jedna forma wyrazu niezadowolenia wyborczego: Glosy niewazne.
  Teraz zaledwie byl 1% w pierwszej turze, jadnak gdyby bylo ich np 15% to moze ktos by zauwazyl ze cos jest nie tak.

 • bodget

  Dobra szprycha po prawej na zdjeciu 😉

 • Paweł

  Misiu kolorowy, właśnie, że mam prawo narzekać na wynik wyborów, bo zapisane mam to w konstytucji demokratycznego kraju !
  A wielką hipokryzją jest mówić ludziom co im nie wolno, samemu głosząc różne teorie ! Od logika myślenia godna IV RP. Moja prawda jedyną właściwą !

 • monik

  Ja ci zwalniam to super atrakcyjne miejsce w kraju. Rob najlepiej jak potrafisz i co potrafisz za najniższą krajowa:-) i czekaj na lepsze czasy.

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   Przykro mi, ale ~16k netto/mies. jest dalekie od najniższej krajowej. :)

 • Olaf Cypryniak

  Szanowny Panie Krzysztofie Kotkowicz

  Mądrze. Osobiście szczerze „nie przepadam” za Kaczyńskim, tym bardziej jego formacją polityczną. Ale wynik wyborów demokratycznych (przecież jeszcze nie tak dawno ludzie o możliwość demokratycznych wyborów walczyli i ginęli) należy uznać i uszanować. Tak jak o tym powiedział Prezydent Komorowski. Mam tylko jedną uwagę. Chcąc szanować naszą demokrację uważam, że ZAWSZE powinno się iść na wybory. To nasz obywatelski obowiązek. W przypadku, gdy nie ma na kogo głosować powinno się to zamanifestować oddając głos nieważny. O to apeluję do Pana, jako publicysty. Gdy Pan i Panu podobni dadzą przykład być może frekwencja się podniesie i będziemy mogli być bardziej dumni z naszej demokracji.

  Z wyrazami szacunku

  Olaf Cypryniak

 • Marcin

  Ludzie nie obiektywni i nie potrafiący powstrzymać sie od własnej opinii a tym bardziej narzucania jej innym powinni wstrzymać się od publikowania. Obrażasz innych ludzi, a potem stawiasz pytanie ” kto dał Ci prawo, by obrażać tych, którzy głosowali inaczej niż Ty?”. Czym różnisz się od człowieka pracującego w korporacji? Nie wiem co mogę Ci więcej napisać. Przemyśl swoje zachowanie, albo zaniechaj publikacji.

 • Brzydkigrubyiniepotrzebny

  Słabe i dość płytkie. A za granicą żyje się lepiej w zdecydowanej większości aspektów.

 • Ana

  Jak można krytykować i wylać tyle jadu na głosujących, samemu nie przystąpiwszy do głosowania?

 • Robas

  Prawo do narzekania i komentowania czy będzie lepiej czy gorzej mają tylko CI co głosowali w obu turach i oddali ważne głosy.

  • Tito

   Nie, prawo do narzekania mają wszyscy, bo wszyscy mają prawo do oddania głosu lub nie.

  • hatersgonnahate

   O ile mi wiadomo to w Polsce obowiązuje wolność słowa (jeszcze) więc nie masz prawa dyktować kto może komentować i jak a kto nie.

 • Tito

  A ja właśnie się pakuję i wyjeżdżam – tak, zwalniam miejsce pracy dla młodszego, ambitniejszego, bardziej patriotycznego obywatela. Nie interesuje mnie kto wygrał wybory prezydenckie. Też nie zagłosowałem w drugiej turze bo nie jestem hipokrytą. Ale mam jedną uwagę – jeśli ktoś myśli że to NARÓD jest w tym kraju decydentem to się grubo myli. Na własną rękę od wielu lat obserwowałem tzw. scenę polityczną, a poza tym pracowałem w strukturach które pozwalały mi na głębsze spojrzenie na sprawę – w tym kraju suwerenami jest grupa ludzi która już dawno podzieliła ten kraj między siebie nawzajem i nikogo z zewnątrz nie dopuszcza do koryta. Nie przewiduję zmian w tej kwestii. PiS czy PO mają ten sam model działania i takie same priorytety – dzięki sobie nawzajem utrzymują status quo w polityce a naród głupi myśli że zmiana dwuliterowego skrótu na trzyliterowy coś zmieni. Życzę powodzenia z całego serca, podwyżek pensji, obniżek podatków i wieku emerytalnego. Przejrzystej administracji państwowej wszelkich szczebli, rzetelnych polityków i prężnej gospodarki. Za granicą nie będzie mi lżej, 10 kg będzie ważyło tyle samo, pot tak samo będzie ciekł po plecach przy ciężkiej pracy, obcy język da w kość do spółki z niezadowolonymi miejscowymi, ale normalność życia zrekompensuje to wszystko. Bo mając pracę i pracując uczciwie otrzymam na tyle godziwą zapłatę, że nie będę się skrobał po głowie czy kupić chleb czy spodnie, bo stare się porwały. Generalnie – powodzenia Polsko, zawsze w Ciebie wierzyłem, ale od 40 lat dostawałem od Ciebie tylko kopy w dupsko mimo moich najszczerszych starań. Pa…

 • stan

  haha wiekszosc
  blisko polowa glosowala i blisko polowa tej polowy wybrala
  czyli idac po latwosci 1/4 zadecydowala o losie calosci

  • Kasia

   każdy miał prawo decydować, KAŻDY, a jak sobie olał i nie poszedł to niech nie szczeka

 • Agnieszka

  Nie popierałam żadnego kandydata. Ale na wybory poszłam i tak wybrałam mniejsze zło. Bo wybory to obowiązek obywatelski. A tekst, że nie było mojego kandydata? Błagam nie ma możliwości żeby zadowolić wszystkich, nie? Nie jestem zadowolona z tego kto wybory wygrał, ale jest to moja prywatna opinia. Ale nie zgodzę się z tym, że ludzie zaczynają biadolić bez powodu. Chciałam zauważyć, że tak prezydent nie ma wielu uprawnień – ale otwiera drogę w wyborach parlamentarnych – a tam większość PiSu może już zrobić sajgon. I cóż, biskup spod łóżka mi nie wyjdzie, bo i niech spróbuje – ale Katoland się zbliża. Niestety ale partia mocno katolicka, wręcz fanatyczna to nie jest nic dobrego. Katoland – oznacza brak jakiegokolwiek postępu w niektórych sferach życia – bo jest to niezgodne z wiarą. Więc możemy zapomnieć o invitro, aborcji, związkach homoseksualnych oraz o zakazie finansowania religii z budżetu państwa. A zwolennicy świeckości państwa, którą i tak mamy tylko na papierze mogą zapomnieć o walce o nią. Więc uważam, że moje „dwójmyślenie” jest całkiem uzasadnione.

 • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

  Czekaj, zgadzasz się z Kotkiem, że jestem kryptopisowcem? Bo nie wiem jak to mam skomentować…

 • Dziwne. Po raz pierwszy od dawna się z Tobą zgadzam.

 • Słupkiewicz

  Zgadzam się i się nie zgadzam. Z resztą wszystko jedno. Tylko jedno pytanie: czy wszędzie musi się pojawiać „gówno”, „osrane”, „napierdalać”, „spierdalać” i temu podobne? No z całym szacunkiem, jako 35-latek mam dosyć po 4 linijkach, skądinąd inteligentnego autora.

 • wtf

  Ludzie chyba zapomnieli jaki mamy ustrój.

  Mamy ustrój PARLAMENTARNY a nie prezydencki. Żeby prezydent coś chciał zmienić to musi przepchnąć to przez sejm, a sejm to nadal w większości PO.

 • Aga

  „I powiedz mi proszę – kto dał Ci prawo, by obrażać tych, którzy głosowali inaczej niż Ty?”
  no właśnie Panie autorze i ludzie komentujacy te wpisy

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   Ale ja nie oceniam tego, na kogo głosowali inni. Nie zauważyłaś jeszcze? :)

 • Luiza Gaj

  Ja ośmieliłam się dziś wyrazić podobny pogląd do tego, przedstawionego w pow. poście i gniew caaaaaałej sieci mnie po prostu zahukał. Dowiedziałam się między innymi, że jestem „jadowitym i kąsającym” oraz „typowym” elektoratem PiSu (zaznaczam, że nie jestem osobą zaangażowaną politycznie). Jestem też oczywiście wysoce nietolerancyjna (?!) skoro zaakceptowałam wybór większości o_O …paradoks? a przecież na tym z grubsza polega demokracja… czy mi się wydaje? A na moje konkretne i poparte pewnymi przesłankami argumenty usłyszałam tylko, że żal bo „jestem za konusem-pokurczem”… tyle by było z obiektywnej dyskusji i poszanowania dla mojej osobistej umiejętności samodzielnego myślenia :/ żal.

 • Arkadiusz Molski

  Glosowalem na Bronka, tak, na teoretycznie mniejsze bo mydlane zlo. Ale dla odmiany w wyborach w ktorych naprzeciwko Tuska, badz co badz rowniez z PO, stanal Lech, glosowalem wlasnie na Lecha a nie na chlopaka w spodenkach. Bo glosuje na tych ktorzy wydaja sie byc powazniejsi i bardziej kompetentni. Owszem, Bronek jest moze niezbyt kompetentny ale przynajmniej swoja nijakoscia gwarantowal nam mimo wszystko wzgledny spokoj zewnetrzny. A PiS w postaci Dudy jest mocno niepewny. Oby mimo wszystko okazalo sie ze wszystkie strachy sa nieuzasadnione, jednak gdy czyta sie o Pogotowiu Rozancowym, nabiera sie powaznych obaw co do kierunku w ktorym zmierzamy. Owszem, PO to jak kazda inna obecna opcja polityczna – zbieranina zlodziei i cwaniaczkow ktorzy za nic maja kraj i powage urzedu. Ale przynajmniej byli w miare przewidywalni. Nowi sa wielka niewiadoma, moga rownie dobrze byc armia Macierewiczow jak i legionami niosacymi galazki oliwne, w to drugie raczej watpie. Ja juz wyemigrowalem, wiec nie spierdole w podskokach jak chcialby autor felietonu. Chcialbym za to moc wrocic z wiedza ze krajem w koncu rzadza kompetentni ludzie honoru. Obawiam sie jednak ze przez swoje oczekiwania czeka mnie dozywotnie wygnanie i smierc emigracyjna.

 • Pingback: Jak reagować na wynik wyborów w 4 prostych krokach | MrCichy()

 • Wojciech Jedrzejek

  Panuje jakaś moda Kotkowicz na dosadne, agresywne pisanie ? To jakaś nowa polska specjalność ? Nowy wynalazek ? Ja wyjadę stąd, nie dlatego że wygrał Duda, ale przez takich jak Ty, którzy nie potrafią załapać zdrowego luzu.

 • gwr

  Odkrycie Ameryki normalnie….oby więcej takich blogów. Nie zapomnij napisać, że jutro wstaje slonce.

 • LuckyLu

  Do autora tekstu:
  Po pierwsze, wykwintnie się kłaniam przed błyskotliwym i dogłębnie przemyślanym wnioskiem autora, którym raczył ostatecznie ukrócić aktualne debaty i analizy politologiczne, dotyczące tego, co nas może czekać po obrocie układu parlamentarnego… Autor w sposób klarowny dzieli się swym sądem, że kurwa chuja wiadomo jak to będzie za Dudy 😀 Rzeczywiście, często i wyraźnie głoszone deklaracje kandydata PiSu („Będę się kierował opinią episkopatu”, „Chcę być kontynuatorem wizji politycznych Lecha K.” „Trzeba przyjrzeć się pozornym sojuszom Brukselskim” itp itd…), oraz instrumenty, którymi będzie dysponował jako głowa państwa, nie mogą żadną miarą dać pojęcia, w którym kierunku nowy prezydent ruszy.
  Spoko w sumie – może autor wierzy, że Kaczyński wczyta sejwa gry IV RP sprzed rozpierdolu 2005-2007 i tym razem będzie lepiej… :)
  Po drugie, dlaczego ludzie, którzy mają jako-takie ogarnięcie i przypuszczenia, a również nawet poglądy, co może nas czekać, którzy nie godzą się na ideologiczną wizję RP propagowaną przez obóz PiS, mają siedzieć cicho, bo tak chciała demokracja? Demokracja również dopuszcza komentarze, a nawet lamenty i krzyki opozycji, tudzież obywateli przegranych w wyborach. Nasłuchałem się przez lata, że „naród ginie” „Hańba” „Zdrada!”, więc uważam, że lamenty i grożenie rezygnacją z udziału w programie Ojczyzna Kaczyńska to lekki diss jedynie.
  Więc drogi autorze, bycie głąbem i ignorantem nie dyskwalifikuje cię jako internetowego komentatora własnych przemyśleń – takie czasy, pluralizm, demokracja, szanuję to :)
  Jednak traktowanie z wyniosłym hejtem opisywanych przez siebie prób statystycznych ze społeczeństwa czyni cię dupkiem i bufonem, a to już gorzej – to, nomen – omen – trochę takie pisowskie.
  Amen
  Dodam, iż to pojazd autora po wyborcach zasugerował mi równie ostry ton riposty, ale poza netową stylistyką na potrzeby dyskusji nie żywię żądnych radykalnych uczuć w takich polemikach – Pan co najwyżej wskórał u mnie coś rodzaju uprzejmej pobłażliwości – stąd więc szczerze pozdrawiam!

 • hurt

  Te wybory zostały ewidentnie przez PiS sfałszowane !! 1,5 godziny czasu którym przedłożono głosowanie pozwolił na „dodanie” głosów Dudzie !!!!

 • ttt1941

  Haha! Tylko sie nie zdziw jak nie bedzie mial kto na emeryture Ci zarabiac, bo faktycznie wszyscy wyjada. Masz racje piszac ze Ci najbardziej wartosciowi ,przedsiebiorczy I co sie nie boja wyjechali. A kto pozostal? Game over.

 • Albert Jasiński

  Ja proponuję przypomnieć sobie okres do kwietnia 2010 roku kiedy to Lech Kaczyński był prezydentem a Tusk premierem.
  Jak wtedy działało państwo ? Było bardziej po linii PiSu czy po linii PO ?
  Czy prezydent był w stanie prowadzić jakąkolwiek skuteczną politykę ?
  Jedyne co mógł to zawetować kilka ustaw. Mógł też prowadzić politykę zagraniczną – co było torpedowane na każdym kroku przez PO.
  Dokładnie tak samo wygląda sytuacja Andrzeja Dudy obecnie. Ma facet przekichane, przynajmniej do jesieni. PiS zdobył przyczółek ale do rządzenia w państwie jest im bardzo daleko, a moim zdaniem nie mają żadnych szans na władzę absolutną (taką jaką ma PO).

  Nie wiem więc dlaczego ktoś miałby uciekać – no chyba, że jest związany z którąś z afer, na których rozwiązanie teraz jest ciut większa nadzieja.

  Swoją drogą, nie jestem zwolennikiem PiSu, ale od państwa pod zarządem PO dostałem w dupę na tyle mocno, że przejęcie państwa przez PiS witałbym tak jak Żydzi w Oświęcimiu witali Armię Czerwoną.

  PS. To co się dzieje wokół Komorowskiego jest tak podejrzane, że jeśli ktoś mimo to uważa go za człowieka godnego zaufania, to albo jest idiotą, albo jest cwaniakiem który odnosi jakąś osobistą korzyść z jego prezydentury. Tacy ludzie niech sobie uciekają.

 • Piotr Kuźniewicz

  Miałem wczoraj to samo na tablicy, wszystko zasrane lamentem o tym, że teraz księża będą wyskakiwać z krzaków i łapać niewiernych na przymusowe kazania, że obywatele będą Dudę rozliczać z obietnic o pomocy frankowiczom, emerytom i młodym. Tak jakby nie znali znaczenia urzędu Prezydenta RP i nie mieli świadomości, że to, co zarówno Bronek jak i Duda sadzili w mediach przed drugą tura, to nic więcej jak tradycyjna, sucha kiełbasa wyborczą. Może ten artykuł pozwoli niektórym zrozumieć, na czym polega funkcja, która teraz będzie pełnił Andrew:

  http://bit.ly/1IZAPV9

 • Krzysztof Czubak

  W skrocie sie wypowiem jako ze naleze do tych ktorzy mysla o emigracji po wyborach. Za granica mieszkalem wiele lat, wiec poradze sobie wszedzie. Psikus lezy w tym ze nie chce byc reprezentowany przez Andrzeja Dude i jego poglady. Faktycznie glosowalem na mniejsze zlo, czyli Bronka. Jest mi ogolnie wstyd za stan Polskiej polityki i jakosc kandydatow na prezydenta. Jest mi tez wstyd za to ze Polacy bardziej od rozsadku preferuja dobry dramat i obwinianie wszystkich tylko nie siebie za swoja sytuacje. Duda dał polakom ofiary odpowiedzialne za wszelkie zlo w kraju, Duda wygral. Ktos z glosujacych faktycznie przeanalizowal co Duda proponuje? Wiekszosc raczej nie. Z jednej strony dlatego ze nie chcialo im sie zmagac z trudnymi pytaniami a z drugiej dlatego ze Duda w zasadzie chuja zaproponowal. Kiła i mogiła ogólnie i sami jestesmy sobie winni jako naród, dlatego ze bardziej od myslenia, lubimy popierdolic jeden na drugiego i poobwiniac kogo popadnie, bo cos tam nam sie nie podoba. Nigdy niema to nic wspolnego z naszym spieprzonym swiatopogladem ktory idzie w rozsypke w konfrontacji z rzeczywistoscia. Srednia IQ w Polsce jest 99. To znaczy ze srednio polowa jest nad kreska, polowa pod. Ktora polowa na kogo glosowala, chyba jest jasne ;p

 • martyna

  A ja krzyczalam! Bardzo glosno krzyczalam… Zaraz po tym jak Kaczynski doszedl do wladzy. I spakowalam walizke i wyjechaam. Mialam odwage kupic bilet i isc na lotnisko. I dostalam prace od razu, docenili moje wyksztalcenie, zaplacili mi odpowiednie wynagrodzenie i do tej pory do kraju nie wrocilam. I boli mnie bardzo, ze takie sku**ysyny rzadza krajem i odbieraja mi szanse zycia wsrod rodziny i znajomych ale za godne wynagrodzenie… Takze powiem kazdemu… Wyjedz, nie boj sie i zostaw tych zasrancow ktorzy wierza, ze kraj zmieni sie na lepsze…

  Pozdrawiam

  • Robert

   Martyno, dlaczego tak malo jest takich odwaznych kobiet jak Ty? Myslalem juz nawet, ze takie nie istnieja, dlatego musialem wyjechac sam i teraz sie martwie, ze bede musial wziac Szwedke za zone, kiedy bardzo chcialbym Polke. 😉 Ja zrobilem podobnie, skonczylem studia na publicznej, renomowanej uczelni i za to panstwu dziekuje, ale nic to w naszym kraju nie znaczy, wiec od razu po obronie wyjechalem do Szwecji, gdzie z kolei pracuje i zarabiam jak czlowiek. Tez brakuje mi znajomych i rodziny, ale coz poradzic, nie mozna miec wszystkiego, ale sa dobre polaczenia lotnicze i rozne mozliwosci w obecnych czasach, wiec jest dobrze.

 • Raon

  pracy w Polsce nie ma innej niż ta wegetacyjna od wypłaty do wypłaty a na zachodzie nawet bezdomny ma lepiej niż Wy w tym kaczogrodzie….w Polsce puki czerwoni nie wymrą nie będzie dobrze a na to trzeba czekać jeszcze z 20 lat. Do tego czasu nic się nie zmieni a oby tylko nie było gorzej. jak pis doszedł do władzy to za te kilka lat tego kraju może już nie być. pozdrawiam

 • Konfederat

  Fajne ……. tylko ta reżyserka – wojna z poszczególnymi kampaniami ……. trwa już od 2006 roku :-( Widać komuś na tym mocno zależy i posiada mnóstwo kasy na szerzenie tej kampanii nie………………

 • Tomasz Kowalski

  Są jeszcze leszcze co teraz stękają że ktoś głosował na Dudę (ch..j że z PiSu oby tylko rozpieprzyć ten układ, równie dobrze mógł tam być kto inny) a sami siedzieli w wybory NA DUPACH. Teraz jest płacz, lament i zgrzytanie zębami. Gońcie się frajerzy!

 • Piotr R.

  Zasadniczo zgadzam się z szanownym Autorem. Demokracja to demokracja, większość zadecydowała, na tym ten ustrój polega. Problem w tym, że poglądy i przekonania potrafią tak nas Polaków podzielić.
  Ludzie zazwyczaj reagują bardzo emocjonalnie na wyniki wyborów, w szczególności gdy nie są zgodne z ich preferencjami. Ale czy wznoszenie się ponad te emocje i wysoce obraźliwe ocenianie przez Autora tych emocji (już sam tytuł jest nie do przyjęcia), czyni autora lepszym od tych „sfrustrowanych”?? Dlaczego z tekstu sączy się tyle rozżalenia? Czy to jest frustracja, nienawiść, a może tylko potrzeba dowartościowania się? Kukiz w jednym z wywiadów słusznie zauważył, że polityka popycha Polaków do zachowań rodem z plemion Tutsi i Hutu.
  Marzy mi się Naród, w którym ludzi mając odmienne poglądy potrafią w sposób kulturalny o nich dyskutować i uszanować zdanie innych. Od polityków tego przykłady prędko nie dostaniemy, więc może zacznijmy między sobą życzliwie rozmawiać w domu, pracy, na ulicy czy na forach internetowych.
  Jak Państwo myślą, dobry pomysł, czy totalna utopia?

  • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

   A jak myślisz, drogi Czytelniku, skąd wziął się ten tytuł? :-)

   • Piotr R.

    No na pewno nie z potrzeby lania oliwy na wzburzone morze.
    Tak wiem, że ta silna polaryzacja Polaków jest bardzo na rękę tym których wybieramy, a poza tym jedynie „niezdrowo podnieca” sporą część społeczeństwa, ale w ogólnym „demokratycznym” rozrachunku do niczego dobrego nie prowadzi (chyba, że ogólnonarodową zadymę uważa się za wartość samą w sobie).

    • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

     No cóż, to ja Ci to wyjaśnię najprościej jak mogę – bo większość tekstów o emigracji brzmiała:

     „Trzeba stąd spierdalać”,
     „Wypierdalajmy czym prędzej”,
     „Ja stąd spierdalam nie wiem jak Wy”,

     albo hit sezonu, filmik na YT z załączonego screena. Ot, dosłowna odpowiedź. Nic ponadto.

     • Piotr R.

      I czy to jest wystarczający powód, żeby wzbudzać taki komentarz. Chyba dosłowne tego nikt nie napisał i nie po to żeby usłyszeć „spierdalaj”. Rozumiem, że ten „żałobny lament” może irytować, ale po co do niego, niby stojąc z boku, dołączać?
      Bo będzie poczytne? będzie większa jatka niż pod tytułem „Zostańcie, może nie będzie aż tak źle” ? 😉

     • Krzysztof Lancaster Kotkowicz

      Ale te cytaty to właśnie dosłowne są. 😉

      Ale tak, klikalność też pewnie lepsza.

     • Piotr R.

      Czyli tak jak politycy, im się bardziej ludziska wezmą za łby, tym lepiej :-)
      Miło się z Panem gawędziło, ale jutro na pewno na tych 8 godzinach w korpo się nie skończy. Cóż swój komentarz i tak traktowałem jako donkiszoterię, chyba się już trochę starzeję bo nie dość, że zaczęło mi się przydarzać czytanie forów, to jeszcze próbuję zmieniać świat odpisując :-)
      Spokojnej noc, dobranoc.

 • obywatel

  Super że Bronisław nie wygrał bo i nic nie robił, za bycie neutralnym nie powinni tyle płacić 😛 Duda zapowiada zmiany, zobaczymy co z tego będzie czas pokaże!!!

 • magda

  Komentarz jakich wiele teraz w internetach po ogłoszeniu wyników wyborów. ‚Flow’ tego jednak zdecydowanie gorsze i mocno na siłę naciągnięte. Autor niby luzak, niby kozak, niby inteligentny, niby wyrocznia, no no właśnie takie niby… Wg niego ludzie dali się zmanipulować PeOwcom i dlatego szerzą mowę nienawiści, a koleżka jedzie po nich w ten sam sposób w jaki oni jadą po PiSiorach. Wielka sprzeczność, mega żena.

 • magda

  Komentarz jakich wiele teraz w internetach po ogłoszeniu wyników wyborów. ‚Flow’ tego jednak zdecydowanie gorsze i mocno na siłę naciągnięte. Autor niby luzak, niby kozak, niby inteligentny, niby wyrocznia, no no właśnie takie niby… Wg niego ludzie dali się zmanipulować PeOwcom i dlatego szerzą mowę nienawiści, a koleżka jedzie po nich w ten sam sposób w jaki oni jadą po PiSiorach. Wielka sprzeczność, mega żena.

 • Anula

  Głosować ma prawo każdy i każdy w demokratycznym kraju oddaje głos na kogo chce. Od ogłoszenia wyników wszędzie tylko słuchać, że będzie źle, że już gorzej być nie może.. Oto prawdziwy obraz Polski i jej młodych obywateli. Kraj obłudą i fałszem płynący.. Tak Wam krzykacze do tej pory było dobrze??!! Patrząc na kampanię Komorowskiego stwierdzić można, że jaka kampania tacy wyborcy. Wstyd !
  Nie wiem jak będzie wiem, mogę mówić i pisać tylko o tym jak było. Polska potrzebuje zmian i mam nadzieję, że nowemu prezydentowi nie zabraknie odwagi, sił i kultury by zrealizować zamierzone cele.

 • fliper83

  Tak na bank kampania nienawisci jest realizowana przez PO….BUAHAHA….przynajmniej politycy PO potrafia przyznac sie do porazki a nie po kazdych przegranych wyborach krzyrzec ze te wybory byly sfalszowane

 • Proto

  Gwoli formalności, Andrzeja Dudę wybrała mniejszość 8 630 627 z 30 709 281 mających prawo do głosowania.

  Jednak ważniejsze jest, że bez mała 14 milionów ludzi miało w dupie kto wygra. Nie tylko dlatego, że Urzędujący był słaby, ale także dlatego, że wiedzieli, co ma do zaoferowania Pretendent do tytułu.

 • Amanda Blacksmith

  Mnie nie wolno powiedzieć ale może Machiavelliemu wolno. A mówił, że większość nie zawsze ma rację. Śmiać mi się chcę jednak najbardziej z tego, że ktoś mi wjeżdża na to, że pracuje w korporacji. Jak kiedyś ludzie pracowali w zakładach pracy nikt nawet by się z nich nie zaśmiał. No więc moja korporacja nieźle mi płaci, płaci za mnie ZUS, funduje mi języki zagraniczne, daje możliwość kontaktu z klientem z ameryki północnej, co pół roku dostaje premię, a za obiad w kantynie na dole płacę 5 zł (kurczak w sosie truflowym był ostatnio wyśmienity) Co prawda do władcy wszechświata jeszcze trochę mi brakuje ale ja się w pana nie śmieję „że jest blogerem i przegrał życie”. Natomiast jeśli komuś nie przeszkadza, że jeśli jego dziewczyna czy żona zostanie zgwałcona i będzie musiała urodzić to dziecko być może z narażeniem własnego życia to najzwyczajniej w świecie brakuje mu empatii do zrozumienia tej grupy ludzi która woli z kraju wyjechać bo właśnie tego się boi i wpada w mniej lub bardziej uzasadnioną panikę. A ludzi bez empatii boję się najbardziej tak po prawdzie. A i nigdzie się nie wybieram miałam swego czasu możliwość zostania za granicą (jak prawie każdy dziś). Nie skorzystałam i wróciłam wtedy do kraju, a jak dobrze pamiętam rządził wtedy PiS pełną gębą. Ani za rządów jednych ani drugich różowo nam nie będzie. Natomiast tak jak pan bloger słusznie zauważył o ile ja nie mam prawa mówić ludziom, że źle wybrali bo kim to ja jestem żeby cokolwiek im wyrzucać o tyle on nie ma prawa nikomu mówić żeby spierdalał w podskokach, to chyba zrozumiałe sprzężenie zwrotne.

 • Natalia Krancewicz

  powtórka z rozrywki 😉
  Wyjazdów cd

 • Melinda

  PiS nalezy do Illuminati!

 • Najgłośniej krzyczą Ci co nie byli na wyborach.

 • Ehh… jakież aktualne :(

 • MałgorzataHeisenberg

  Tak jakos spedzajac ostatnie minuty w pracy, zawitałam na Twój blog. Jakoś tak o. I trafiłam na ten wpis. Znów. Świetnie go pamiętam, mimo, że ma już aż 3 lata. Bardzo mnie irytowały teksty „no to czas na wyjazd z Polski” choć wiadomo, że mało kto to zrobi. Tak samo irytuje mnie rysowanie jakiś gówien na kartach wyborczych, żeby pokazać jakim się jest „rebel” . Jednak jedno zdanie, z tego wpisu, troszku mnie uderzyło.

  Zwolnilibyście miejsca pracy, dali szansę innym, a tymczasem my w Polsce, dalej robilibyśmy swoje. „Najlepiej jak potrafimy, bo to od nas, a nie od Prezydenta zależy dokąd ten kraj zmierza.” – przeczytałam i spojrzałam na to co nasz rząd dziś wyrabia i lekko się zadumałam. Pozdrówka!